Máte-li zájem o účinkování některého z našich seskupení na Vašich akcích, kontaktujte prosím vedení ZUŠ. Mobil 602 832 151, nebo e-mail: reditel@zuslitvinov.cz

Junior big band ZUŠ Litvínov

hrající swingovou a jazzovou hudbu vznikl v roce 2002 a pod taktovkou ředitele ZUŠ Jaroslava Sochora působil 8 let.

 

V roce 2010 prošel téměř kompletní obměnou členů a pod vedením nového dirigenta Ing. Františka Krtičky DiS. působí dodnes. V posledních letech se pravidelně zúčastňuje jazzových festivalů, přehlídek a dalších kulturních akcí, kdy absolvuje desítky akcí po celé ČR a příležitostně i v zahraničí (např. Německo, Švédsko, Dánsko, Itálie, Maďarsko, Španělsko a Holandsko). Absolvoval také velké množství národních a mezinárodních soutěží, kde získal opakovaně přední ocenění:  Soutěže orchestrů ZUŠ vyhlašované MŠMT 3x absolutní vítěz 2007, 2014 a 2017, Swingin‘ Saxonia, Hohenstein - Ernstthal, Německo 2x 2. místo,  MHF Děčín - zlaté pásmo, Budapesti Big Band Találkozón, Budapešť - Maďarsko zlaté pásmo aj.

Sax band ZUŠ Litvínov

založil na podzim v roce 2006 Pavel Mach a navázal na tradici Tanečního orchestru ZUŠ, který dlouhá léta velice úspěšně vedl. Původní složení Sax Bandu tvořila šesti členná saxofonová sekce, která se během následujících let rozšířila o rytmiku (bicí, klavír, baskytara) a flétnu. Repertoár obsahuje skladby nejen z oblasti jazzu a swingu, ale také populární hudby. Sax Band se pravidelně zúčastňuje festivalů, soutěží a dalších kulturních akcí v regionu i v zahraničí. Soubor vede velice úspěšně od září roku 2017 pan učitel Jan Priwitzer DiS..

 

 

Pochodové bicí

Soubor vede pan učitel Vít Faust DiS. a se souborem získal na Celostátní soutěži ZUŠ v květnu 2018 v Holicích ve své kategorii nádherné 2.místo. Soubor je velice žádaný.

  Kytarový soubor Happy Strings

 

vede pan učitel Igor Popkov od roku 2011, kdy byl založen. Happy Strings - Šťastné struny jsou doopravdy takové, protože rozeznívají v dětech štěstí. K jednoduché melodii se přidává další ...a hleďme, slyšme je tu téměř orchestr!

"Ten dělá to a ten zase tohle, a dohromady" jsme happy. Některé děti v průběhu dospěli a už tu máme druhou a třetí vlnu. V současné době je repertoár složen z úprav lidových písní mnoha národů, i drobných klasických a romantických skladeb. Náš kytarový soubor je parta muzikantů, kteří rádi hrají. Držte nám palce ať nám tato radost vydrží i v dalších letech.

Taneční soubor

V květnu 2018 získali naši tanečníci "choreografií ZAHRADA" stříbrné pásmo na Celostátní soutěži ZUŠ vyhlášené MŠMT v Uherském Hradišti.

V současné době taneční obor nemá samostatný taneční soubor, předtančení na kulturních akcích jsou schopni zajistit žáci jednotlivých ročníků dle požadavků zájemců o naše vystoupení. Starší ročníky mohou nabídnout vystoupení ve stylu show a hip hop formací především na plesech a jiných společenských a sportovních událostech, ať už v rámci Litvínova nebo ve městech celého našeho regionu, mladší žáci pravidelně tančí na akcích pro seniory či mentálně postižené spoluobčany. Dalším stylem, na který se zaměřujeme, je tanec scénický, se kterým se účastníme různých festivalů a přehlídek, které jsou pro tanečníky velkým zážitkem. Jednotlivá vystoupení totiž probíhají vždy v některém z velkých divadel a děti si tak mají možnost zatančit na jevišti s využitím veškeré divadelní techniky.

Dechovanka ZUŠ Litvínov

 

Parta mladých muzikantů, která si zatoužila zahrát i „obyčejnou“ českou lidovku. V květnu r. 2017 oslovila učitele hry na trubku Víta Skořepu, který zajistil noty upravené panem Viliamem Bérešem ( bývalý velitel Ústřední hudby armády České Republiky ).  Všichni noty poctivě nastudovali a na letním soustředění základní umělecké školy koncem srpna se předvedli širšímu publiku. Od tohoto okamžiku si začaly říkat Dechovanka. Od září 2017 jsme odehráli již řadu koncertů a vystoupení, na kterých přináší radost a potěšení všem věkovým generacím. Soubor se zúčastnil rozhlasové soutěže Concerto Bohemia a začal koncertovat i v Německu, kde je tento žánr velice populární. V současnosti je soubor omlazen doplněn dospělými, kteří souzní s mládím.

Pěvecký sbor Vlaštovky a přípravka Vrabčáci

vedla Lada Kunzová od obnovení jeho činnosti (2015) a za krátkou dobu dosáhla na zlaté pásmo v krajském kole soutěže ZUŠ v roce 2016. Ve vedení sboru ji vystřídal od února 2017 pan učitel Václav Filip DiS. a od září 2017 stojí v jeho čele Mgr. Martina Vokáčová. Korepetici má od samého začátku na starosti paní Mgr. Jana Švejnochová.

Sbor pravidelně vystupuje na akcích pořádaných školou a v roce 2018 zpíval poprvé v zahraničí, saském Marienbergu. Pečlivě se připravuje na další výzvy i s profesionálními umělci např. Richard Wagner. Byl hostem netradičního koncertu skvělého hobojisty Viléma Veverky. Má každoročně samostatné koncerty v kostele v Mariánských Radčicích.

V září roku 2017 vznikl také přípravný sbor Vrabčáčci, který vede od roku 2018 Mgr. Jana Švejnochová a Mgr. Lada Kunzová.

Komoráček

smyčcový soubor vznikl v září 2011. V současné době hraje soubor pod vedením Radky Zahradníčkové, která vystřídala na postu dirigenta Pavla Macha. Repertoár tvoří většinou skladby klasických autorů. Soubor vystupuje na koncertech ZUŠ a na vernisážích. Doprovází sólové absolventy při samostatných koncertech. Pravidelně se zúčastňuje výměnných workshopů s německými partnery v Saydě s následnými koncerty v Marienbergu a Olbernhau. Od roku 2016 jsme na škole začali opět vyučovat hru na violoncello, které je potřeba k dosažení plného nástrojového obsazení. V roce 2018 získal 2. cenu v krajském kole soutěže ZUŠ ve Štětí.

 

 

 

 

 

 

Facebook