Máte-li zájem o účinkování některého z našich seskupení na Vašich akcích, kontaktujte prosím vedení ZUŠ na +420 476 752 531 a reditel@zuslitvinov.cz

Junior big band ZUŠ Litvínov

hrající swingovou a jazzovou hudbu vznikl v roce 2002 a pod taktovkou ředitele ZUŠ Jaroslava Sochora působil 8 let.

V roce 2010 prošel téměř kompletní obměnou členů a pod vedením nového dirigenta Františka Krtičky působí dodnes. V posledních letech se pravidelně zúčastňuje jazzových festivalů, přehlídek a dalších kulturních akcí, kdy absolvuje desítky akcí po celé ČR a příležitostně i v zahraničí (např. Německo, Švédsko, Dánsko, Itálie, Maďarsko, Španělsko a Holandsko).

Absolvoval také velké množství národních a mezinárodních soutěží, kde získal opakovaně přední ocenění:  Soutěže orchestrů ZUŠ vyhlašované MŠMT 3x absolutní vítěz 2007, 2014 a 2017, Swingin‘ Saxonia, Hohenstein - Ernstthal, Německo 2x 2. místo,  MHF Děčín - zlaté pásmo, Budapesti Big Band Találkozón, Budapešť - Maďarsko zlaté pásmo aj.

Dechový orchestr mladých ZUŠ Litvínov

má na škole nejdelší tradici a v současné době do něj dochází 51 žáků a 11 absolventů naší školy. Jeho novodobá historie se datuje od 14.11. 2013, kdy byl po pětileté pauze obnoven. K dnešnímu dni hrajeme symfonickou dechovou hudbu, muzikály, ale i klasický český repertoár.

Kromě koncertní činnosti hrajeme i do pochodu. Soubor vedou Vít Skořepa a Jaroslav Sochor. Během tohoto období jsme hráli na MHF v České Kamenici (Rumburk, Hřensko), v Litvínově, v Kryrech a na Nové Vsi v horách. Tento velký orchestr hrál také nesčetněkrát v Německu a na velkém festivalu EMUSIK 2016 v San Sebastian ve Španělsku. První soutěž vyhlášenou MŠMT absolvoval v roce 2017, kde se umístil v celostátním kole v Letovicích ve stříbrném pásmu.

Sax band ZUŠ Litvínov

založil v roce 2004 Pavel Mach a navázal na úspěchy Tanečního orchestru ZUŠ, který dlouhá leta velice úspěšně vedl. 

Pod vedením Pavla Macha se Sax Band zúčastnil několika soutěží, kde obsazoval přední místa. Dále hrál na festivalech, vernisážích a dalších kulturních akcích v regionu i v zahraničí. 

Soubor vede od září roku 2017 pan učitel Jan Priwitzer.

Komoráček

smyčcový soubor vznikl v září 2011. V současné době hraje soubor pod vedením Radky Zahradníčkové, která vystřídala na postu dirigenta Pavla Macha. Repertoár tvoří většinou skladby klasických autorů. Soubor vystupuje na koncertech ZUŠ a na vernisážích. Doprovází sólové absolventy při samostatných koncertech.

Pravidelně se zúčastňuje výměnných workshopů s německými partnery v Saydě s následnými koncerty v Marienbergu a Olbernhau.

Od roku 2016 jsme na škole začali opět vyučovat hru na violoncello, které je potřeba k dosažení plného nástrojového obsazení.

Pěvecký sbor Vrabčáci a přípravka Vrabčáčci

vedla Lada Kunzová od obnovení jeho činnosti (2015) a za krátkou dobu dosáhla na zlaté pásmo v krajském kole soutěže ZUŠ v roce 2016.

Ve vedení sboru ji vystřídal od února 2017 pan učitel Václav Filip a od září 2017 stojí v jeho čele Martina Vokáčová.

Korepetici má od samého začátku na starosti paní Jana Švejnochová. Od září letošního roku vznikl také přípravný sbor, který má na starosti paní Barbora Faustová.

 Muchachos Musica & Marching band

vede pan učitel Vít Faust - text bude doplně

Kytarový soubor Happy Strings

vede pan učitel Igor Popkov - text bude doplněn.

Taneční soubor

V současné době taneční obor nemá samostatný taneční soubor, předtančení na kulturních akcích jsou schopni zajistit žáci jednotlivých ročníků dle požadavků zájemců o naše vystoupení.

Starší ročníky mohou nabídnout vystoupení ve stylu show a hip hop formací především na plesech a jiných společenských a sportovních událostech, ať už v rámci Litvínova nebo ve městech celého našeho regionu, mladší žáci pravidelně tančí na akcích pro seniory či mentálně postižené spoluobčany.

Dalším stylem, na který se zaměřujeme, je tanec scénický, se kterým se účastníme různých festivalů a přehlídek, které jsou pro tanečníky velkým zážitkem. Jednotlivá vystoupení totiž probíhají vždy v některém z velkých divadel a děti si tak mají možnost zatančit na jevišti s využitím veškeré divadelní techniky.

Divadelní soubor "MM" (Milí Magoři)

Studentský soubor „MM“ (Milí Magoři) reprezentuje naší školu v rámci krajských soutěžních přehlídek LDO ZUŠ a v rámci aktivit Nipos Artama. Pravidelně se zúčastňuje krajských přehlídek studentského divadla s postupem na Mladou scénu, či Divadelní Piknik Volyně.

 

 

Facebook